Core Board – ćwiczenia

Dlaczego warto ćwiczyć na Core Board? Jak rozpocząć przygodę z tym sprzętem? Jakie są wymiary Core Board? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule.

 

Wymiary Core Board

Core Board jest niewielkich rozmiarów: 72 x 52 x 10 cm. Jednocześnie, nie należy do sprzętów lekkich. Waży bowiem 12,7 kilograma. Trzeba jednak przyznać, że dzięki swej wadze jest niesamowicie stabilny, a przez to bezpieczniejszy. Pokryty jest specjalnym, antypoślizgowym materiałem o unikalnej fakturze.

Budowa Core Board

Core Board składa się z 2 powierzchni połączonych specjalną głowicą, przegubem. Pierwsza powierzchnia, na której stajemy, ćwiczymy i możemy zaczepić tubingi, gumy i inne taśmy do ćwiczeń (posiada 8 otworów na te przybory) znajduje się u góry. Dolna powierzchnia ma kontakt podłogą, zapewnia stabilizację Core Board. Ruchome połączenie tych dwóch powierzchni względem siebie zapewnia moc wrażeń w czasie ćwiczeń na tym przyrządzie, a efektywność ćwiczeń jest dużo większa aniżeli ćwiczenia na klasycznych stepach.

Ćwiczenia na Core Board można odpowiednio dostosować do Twoich możliwości i stopnia wytrenowania. W jaki sposób? Możesz dowolnie regulować stopień trudności ćwiczeń poprzez, albo zwiększanie ruchomości, czułości urządzenia na Twoje ruchy, albo ułatwić sobie trening poprzez włączenie trybu dla początkujących, dzięki czemu Core Board będzie bardziej stabilniejszy.

Core Board ćwiczenia

Oto zasady jakimi należy się kierować podczas treningu, szczególnie jeśli dopiero zaczynasz przygodę z Core Board:

  • Nastaw Core Board na funkcję najbardziej stabilną. Po pewnym czasie, jeśli będziesz ćwiczyć regularnie, możesz przestawiać funkcje na bardziej trudniejsze, wymagające dobrze wytrenowanych mięśni.
  • Ze względu na dużą ruchomość Core Board, na początku wchodź na urządzenie tylko przodem i schodź z niego tyłem.
  • Wchodząc na Core Board staraj się ustawiać nogi na środku platformy, równolegle względem siebie i na szerokość bioder.
  • Myśl o odpowiedniej posturze. Napiętych mięśniach brzucha, złączonych łopatkach, kolanach lekko  ugiętych.
  • Pamiętaj o odpowiednim oddychaniu. Dzięki temu zdołasz lepiej panować nad swoim ciałem, a Twoje mięśnie będą dobrze dotlenione przez cały czas ćwiczeń.
  • Jeśli jesteś osobą starszą, masz zaburzenia czucia stawowego lub uszkodzony aparat ruchu (mięśnie, kości, stawy) wykonuj ćwiczenia tylko w obecności trenera personalnego lub fizjoterapeuty!

 

Ćwicz razem z Core Board 

Oto film z ćwiczeniami na Core Board. Przekonaj się ile różnorodnych ćwiczeń można wykonać na jednym sprzęcie!

 

 

Cena Core Board to około 790 złotych w przypadku zakupu Core Board przez internet. Do tego należy doliczyć koszta przesyłki. Cena Core Board w sklepach stacjonarnych często dochodzi do 900 złotych.

 

Dowiedz się więcej o Core Board w kolejnym artykule „Core Board – równowaga górą!”