ViPR, czyli Viper do ćwiczeń

ViPR, Viper do ćwiczeń. Cena, zastosowanie, rodzaje, ciekawostki. Przekonaj się ile różnorodnych ćwiczeń możesz wykonać przy użyciu prostego Viper’a. ViPR to bynajmniej nie amerykańskie super auto! To super przybór do ćwiczeń i terapii!

Co to jest ViPR?

ViPR to skrót od Vitality Performance Reconditioning, czyli totalnej transformacji sposobu i jakości naszych ćwiczeń i życia, dzięki jednemu przyborowi do ćwiczeń – pieszczotliwie nazywanemu Viper… ViPR, to z pozoru niewinna, podłużna, wydrążona w środku i z paroma dziurami na zewnątrz gumowa rura, która może ważyć od 4 do 20 kilogramów.

ViPR dostępny jest w przeróżnych kolorach (czerwony, niebieski, czarny, pomarańczowy, fioletowy…). Jeśli chodzi o różnorodność w stopniu ciężkości ViPR możesz wybrać Vipery ważące 4, 6, 8, 10, 12, 16 i 20 kilogramów. Wraz ze wzrostem ciężkości, średnica i długość Viper’a również się zwiększa.

ViPR cena

Jeśli chodzi o cenę ViPR -a, muszę przyznać, że nie należy ona do najniższych. Jak na kawałek gumowej rurki o różnej ciężkości i z uchwytami w postaci dziurek, cena, moim zdaniem, powinna być znacznie niższa i przystępniejsza. Oto przybliżona cena za pojedynczy egzemplarz, w zależności od jego wagi:

4 kg -około 500 zł
6 kg -około 550 zł
8 kg -około 650 zł
10kg -około 730 zł
12kg -około 800 zł
16 kg -około 900 zł
20 kg – około 1000 zł

Cena pojedynczego przyboru do ćwiczeń nie jest więc niska. W przypadku zakupu większej ilości sztuk, mamy szansę na renegocjację ceny. Jednak moim zdaniem lepiej zakupić jedną sztukę ViPR i odpowiednio, w zależności od potrzeb go obciążać woreczkami z piaskiem lub ciężarkami. Za stojak na ViPR musimy zapłacić około 2 000 złotych.

ViPR, Viper – ćwiczenia

Przy pomocy ViPR możemy wykonywać pompki, squaty, brzuszki, poskoki, lunge, rzuty, przerzuty, uderzenia, ciosy, wymachy, przeskoki oraz ćwiczyć równowagę. Twórca Viper’a, Michol Dalcourt, namawia do wykorzystywania go w czasie treningów medycznych i funkcjonalnych. Dlaczego? Przy pomocy ViPRa możemy imitować przeróżne ruchy wykonywane każdego dnia! ViPR wykonany jest z gumy,dzięki czemu jest bezpieczniejszy od przyborów wykonanych z metalu. Łatwo się go czyści i przechowuje.

Oto przykładowe filmy z ćwiczeniami i instrukcjami. Przekonajcie się sami jak wiele różnorodnych, wielopłaszczyznowych ćwiczeń możemy wykonać przy pomocy jednego przyboru do treningu! Zapraszam do obejrzenia